Uzaktan Eğitim Okul Ücreti Hakkında

                                                                                                                                                        20.08.2020                                                                                                                              

Değerli Velilerimiz,

 

Atael Koleji olarak her zaman birinci önceliğimiz öğrencilerimizin sağlığı, güvenliği ve alacakları nitelikli eğitim olmuştur. İçerisinde bulunduğumuz pandemi dönemini hep beraber atlatmak için velilerimiz öğrencilerimiz ve okul yönetimi olarak elimizden gelen tüm fedakarlığı göstermeye çalışmaktayız. Bu süreçte bizlere destek olan velilerimize,  günlerce evden dışarı çıkmadan, saatlerce ekran başında eğitimlerini aksatmadan almaya çalışan öğrencilerimize ve evlerini sınıfa çeviren fedakar öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

 

Özel okullar gerek yüz yüze eğitimde gerekse de uzaktan eğitimde velilerinden aldıkları ücretlerle finansal faaliyetlerini yönetirler. Okulun işleyişinde yüz yüze eğitim yapması ile uzaktan eğitim yapması arasındaki ekonomik fark sadece kullanılan elektrik, su, doğalgaz ve temizlik ürünleri gibi harcamalardaki azalmadır. Bu tutarlar toplam okul giderleri içerisinde çok az bir oran tutmaktadır. Bu süreçte okul işleyişindeki ana gider kalemlerimiz (öğretmen ve personel maaşları, kiralar, vergiler, uzaktan eğitim için gerekli teknik donanımlar, gibi) azalmamış aksine artarak devam etmektedir. Okulumuz pandemi sürecinde sizlerden aldığı ücretlerle yüz  yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de öğretmenlerini ve çalışanlarını mağdur etmemiş, ekonomik sebeplerden kaynaklı hiçbir öğretmenini, personelini, hizmet görevlisini işten çıkarmamıştır. 

Atael Koleji olarak, ana gider kalemlerimizde hiçbir değişiklik olmamasına rağmen içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde okulumuz üzerine düşen azami fedakarlığı yaparak aşağıdaki kararları almıştır.

 

  • 2020-2021 Eğitim öğretim ders yılı başlangıcına göre eğitimin uzaktan devam ettiği günler için eğitim ücretinden günlük hesaplanarak %25 indirim yapılacaktır.
  • Uzaktan eğitim uygulamaları nedeniyle gerçekleştirilecek indirimler, uzaktan eğitim devam ettiği sürece, ara tatil ve yarıyıl tatil döneminde  KMH hesaplarınıza iade edilecektir.
  • İndirimli gün ücreti, öğrencilerimizin sözleşmesinde belirlenen tutar üzerinden hesaplanacaktır.
  • Uzaktan eğitim devam ettiği sürece yemek ve kırtasiye ücreti talep edilmeyecektir. 
  • Yemek ve kırtasiye ücretleri okulun yüz yüze eğitime başladığı andan itibaren ödenecektir.

 

Ülke genelinde yaşanan gelişmeleri ve Milli Eğitim Bakanlığının kararlarını yakından takip etmekte, bütün kararlarımızı, senaryolarımızı ve planlarımızı bu kararlar çerçevesinde güncellemekteyiz. Gelişmeler doğrultusunda siz velilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

 

Bilgilerinize saygıyla sunar, sağlıklı günler dileriz. Atael Koleji Yönetim Kurulu