Yaz Okulu

Yaz Okulumuz Anaokulu ve İlkokul yaş grubu tüm öğrencilere alternatif bir yaz tatili olanağını sunmaktadır. Geniş ve amacına uygun olarak tasarlanmış etkinlik alanlarımızda çocuklarımıza doyasıya eğlence ve dinlenme olanağı sunmaktayız.

Yaz okulumuzda, çocuklara eğlenceli bir tatil planlamanın yanı sıra, onları fiziksel ve sosyal yönlerden geliştirmeyi amaçlamaktayız.

 

ATAEL Koleji Yaz Okulu’muzda öğrencilerimizin;

 

 • Yoğun geçen bir öğretim yılının ardından eğlenerek ve alternatif spor branşlarını öğrenerek vakit geçirmelerini,
 • Düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmalarını,
 • Sanatsal faaliyetler ile iç içe olmalarını,
 • Farklılaştırılmış eğitime olanak sağlayan etkinlikler ile  ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini,
 • Centilmenlik ve arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanarak toplum içerisinde saygınlık kazanmalarını,
 • Bireysel yeteneklerin ön plana alınmasının yanı sıra takım çalışması alışkanlığı kazanarak birlikte hareket edebilmenin ve grup olabilmenin keyfini yaşamalarını,
 • Haftada en az 3 gün 2’şer saatten oluşan havuz aktiviteleri ile yüzme becerilerini arttırırken gerçek tatil havasında eğlenmelerini.
 • Okul alışkanlıklarını kaybetmeyerek zaman yönetimini öğrenmelerini,
 • Kendilerine rol model olacak antrenörleri görüp onlardan esinlenmelerini,
 • Sporun sadece popüler branşlardan oluşmadığını,
 • Dengeli ve düzenli beslenme alışkanlıkları kazanmalarını,
 • Paylaşım bilinçlerini arttırmalarını,
 • Düzenlenen oyunlardan ve yarışmalardan yola çıkarak kazanmanın sevinciyle, kimi zaman kaybediyor olmanın burukluğunu kişiliklerinde dengeli bir biçimde kaynaştırabilmelerini, sağlamayı hedeflemektedir.

 

Hafta içi her gün 08.30 - 17.00 saatleri arasında açık olan ATAEL Koleji Yaz Okulu'nda öğrenciler, program dahilinde sportif, sanatsal, kültürel ve akademik nitelikli etkinlikleri düzenli ve dönüşümlü olarak yürüteceklerdir. Haftalık etkinlik programları, okulumuzun farklı mekanlarında düzenlenecek ve uygulanacaktır. Geziler, piknikler ve okul dışı etkinlikler hariç tüm etkinliklerimiz okulumuz bünyesinde yapılacaktır. Böylelikle öğrenciler güvenli bir ortamda, gün içinde şehir trafiğinde vakit kaybetmeksizin etkinliklerini sürdüreceklerdir.

Dışarıda yapılacak olan etkinliklerimiz ve hafta içerisinde yer alacak spor branşlarımız hafta başında belirlenip öğrencilerimize duyurulacaktır.

Etkinliklerimizin tamamı, konusunda uzman eğitici ve antrenörler gözetiminde yürütülmekte ve her gruptan sorumlu olan bir öğretmen gün boyu öğrencilerle birlikte olmaktadır.

Yaz okulumuz dahilinde öğrencilerimize her gün sabah ve ikindi kahvaltısı ile öğle yemeği sunulmaktadır. Yemeklerimiz gelişme çağında olan ve spor yapan çocukların günlük kalori ve besin ihtiyaçları göz önüne alınarak uzman diyetisyenler tarafından belirlenen menüler, okulumuz tesislerinde hazırlanmaktadır.

Yaz okulumuzun kayıtları diğer okulların aksine dönemlik değil, haftalıktır. Haftalık program öğrencilerimizin değişik aktivitelerde yer almasını sağlarken aileler için de ekonomik olarak kolaylıklar sağlamaktadır.

 

Sportif Etkinliklerimiz

 

 

Ülkemizde ün yapmış popüler spor branşlarının yanı sıra, alternatif spor branşları ile çocukların spor kültürünü genişleterek var olan diğer branşlarıda tanımalarına olanak sağlamaktayız. Dönüşümlü olarak gerçekleştireceğimiz spor dalları;

 

Yüzme,  açık havuzumuz Bahçekapı Sosyal Tesisleri içerisinde her türlü güvenlik ortamının sağlandığı doğa ile iç içe bir ortamda bulunmaktadır. Havuzumuzda öğrencilerimize verdiğimiz eğitimler ile çocukların yüzme öğrenirken keyifli saatler geçirmelerini sağlamaktayız. Yüzme derslerimiz alanında uzmanlaşmış yüzme antrenörlerimiz tarafından yarı olimpik ve günlük sterilizasyonu yapılan havuzda verilmektedir. Havuzumuzun kontrolleri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Havuz aktivitelerimiz Salı, Çarşamba, Perşembe günleri sabah 09.30-12.00 saatleri arasındadır. Havuz aktivitelerimiz sırasında grubumuzun lider öğretmenleri öğrencilerimizle birlikte olup onlara her türlü yardımı sağlamaktadırlar.

 

Hokey, tenis, okçuluk, dodgeball, basketbol, voleybol, binicilik, oryantring, futbol, jimnastik, step, pilates, masa tenisi, satranç, halı saha etkinlikleri,

  

Kültürel, Sanatsal ve Diğer Etkinlikler

 

Bilgisayar, İngilizce, Yaratıcı Sanatlar, Seramik, Müzik, Resim, Sinema, Dans, Eğitsel Oyun, Drama, Yarışmalar, Kültürel Geziler, Piknikler, Partiler.

Yaz Okuluna Gelirken Neler Getirmeliyim?

 

Bone, mayo, havlu, terlik, spor  ayakkabı, şapka, yedek kıyafet.

 

Servis imkanımız vardır.

 

Başvuru ve kayıt için 566 0 566 telefon numaralarından veya okulumuzun halkla    ilişkiler birimine doğrudan kayıt yaptırabilirsiniz.

 Atael Eğitimcileri Diyor ki... EY BÜYÜK ATATÜRK; Atael Öğretmenleri olarak söz veriyoruz ki, Yeni nesilleri, Cumhuriyetin fedakar öğretmenleri ve eğitimcileri olarak, bizler yetiştireceğiz ve yeni nesil bizlerin eseri olacaktır. //