İlkokul

 

İlkokul eğitimi, “Temel Eğitim” tanımlanmasından da anlaşılacağı gibi gelecekteki öğrenimin ve başarının temelini teşkil etmektedir. İlkokul eğitimiyle aşılanan beceriler/ değerler temel beceriler ve değerlerdir ayrıca gelecek eğitim-öğrenim yaşantısının temelini oluşturmaktadır. Öğrencilerin eğitim sisteminin ilerleyen yıllarındaki başarıları ilkokul eğitimlerine dayalıdır.

 

Atael Koleji, 8 yıldan beri felsefesi, uygulamaları ve öğrencilerine birey olarak değer veren bakış açısı ile çalışmalarını sürdürmekte “Tam Öğrenme” eğitim modelini uygulamaktadır. 

 

Okulumuz sürekli gelişen dünya standartlarına uygun, yenilikçi ve gelişen öğrenme ortamları oluşturmaya özen göstermiş, “kıvılcımdan volkana” sloganı ile evrensel ve kültürel değerleri benimsemiştir. Sevgi dolu bir eğitim ortamı oluşturarak evrensel değerlerle hizmet eden, başarıları ile kendini kanıtlamış bir eğitim kurumudur.  Öğrenci bireysel değerliliğine bir bütün olarak bakarken yeteneklerin keşfedilip geliştirilmesinde destek sağlaması amacıyla eğitim programlarını zenginleştirmiştir.

 

Bizler için öğrencilerimizin sadece öğrenmeleri değil, Kaliteli Yaşam Felsefesi oluşturmaları, yaşam becerileri elde etmeleri de çok önemlidir. Üst düzey düşünme becerilerini öğrencilerimizde oluşturabilmek, günlük hayatlarında kullanabildiklerini görmek ve hayata zengin bir altyapı ile atılacaklarını görmek eğitimciler için gurur kaynağıdır. Seçimlerini özgür iradesi ile yapan ve seçimlerinin sorumluluğunu taşıyan öğrenciler yetiştirmek önceliklerimiz arasındadır.

    

Okulumuzun eğitim felsefesi, vizyon ve misyonu doğrultusunda yapılan çalışmalarımız eğitim ortamlarımıza yansıtılmakta öğrencilerimizin gelişimleri takip edilmekte ve süreç değerlendirmesi yapılmaktadır. Hedeflerimize ulaşmak için kullanılan program ve yöntemler deneyimli, güçlü ve sevgi dolu bir kadro ile öğrencilerimize ulaştırılmaktadır.

 

FARKLILIKLARIMIZ VE GÜÇLÜ YÖNLERİMİZ

 

Çağdaş, Atatürkçü bakış açısı

Eğitim Felsefesi

Atael Kültürü

 

“Bilinçli Yaşam” (disiplin) yaklaşımları

Uluslararası başarısı kanıtlanmış çağdaş yöntemlerle zenginleştirilmiş ders içi uygulamaları

Atael davranışsal ve akademik gelişim takip programı (ADAGEP)

Atael zenginleştirilmiş eğitim programları (AZEP) uygulama dersi

Somut olmayan kültürel miras dersleri

Öğrenci ve veliye özel “Bireysel Geribildirim Toplantıları”

 

Satranç eğitim programı

Drama eğitimleri

Okul söyleşileri

Törenler ve etkinlikler

Ulusal ve uluslararası projeler

Veli-öğrenci-okul katılımı olan etkinlikler

Sosyal sorumluluk projeleri

Bilişim Garajı Uygulamaları

Farkındalık eğitimi

Donanımlı rehberlik hizmetleri

Cambridge ESL İngilizce eğitimi

Yabancı dil yeterliliklerinin uluslararası standartlarla belgelenmesi

            

Atael Koleji; öğrencisi, velisi, yöneticisi, öğretmeni ve diğer çalışanlarıyla büyük ve güçlü bir ailedir”.